Tonery, inkousty, náplně, cartridge a kvalitní servis to je levny-toner.cz

Jsme tady pro Vás:
+420 775 566 065
(Po-Pá, 8-16 hod.)

Tiskárna je nepostradatelným nástrojem v každé kanceláři i domácnosti. Aby vám sloužila co nejdéle a bez problémů, je důležité věnovat jí pravidelnou péči. Následující rady vám pomohou prodloužit životnost vaší tiskárny a zajistit, že bude vždy připravena k bezproblémovému použití.

Správné umístění tiskárny

Jedním z prvních kroků k prodloužení životnosti tiskárny je její správné umístění. Tiskárna by měla mít dostatek prostoru a neměla by sloužit jako odkládací plocha pro různé předměty. Vhodné umístění znamená, že se vyhnete místům na přímém slunci, chladným a prašným prostředím. Ideální je běžná pokojová teplota a nízká vlhkost. Prach a nadměrná vlhkost mohou poškodit elektroniku tiskárny, zatímco vysoké teploty mohou způsobit křehnutí plastových částí. Kromě toho, tiskárnu umístěte na stabilní a rovnou plochu, aby nedocházelo k vibracím, které by mohly ovlivnit její funkčnost a kvalitu tisku. Také je dobré zajistit, aby kolem tiskárny byl dostatečný prostor pro správné větrání.

Kvalitní papír a náplně

Volba kvalitního papíru a náplní je klíčová pro dlouhou životnost tiskárny. Používání levného papíru může způsobit uvolňování prachu, který se usazuje uvnitř tiskárny. Tento prach může vést k mechanickým problémům a zhoršení kvality tisku. Je také důležité vyvarovat se používání lepících štítků, které mohou zanechávat lepidlo na vnitřních částech tiskárny, což může vést k mechanickým problémům. Při výběru papíru a náplní se řiďte doporučeními výrobce tiskárny, protože nesprávné produkty mohou způsobit trvalé poškození tiskárny. Investujte do značkových náplní a kvalitního papíru, což se vám v dlouhodobém horizontu vrátí v podobě spolehlivého provozu a vysoké kvality tisku.

Péče o inkoustovou tiskárnu

Inkoustové tiskárny vyžadují specifickou údržbu kvůli tekutému inkoustu, který má tendenci vysychat. Abyste tomu předešli, snažte se tisknout alespoň jednou týdně. Pokud máte barevnou tiskárnu, využívejte všechny barvy, abyste předešli zaschnutí jednotlivých trysek. Moderní tiskárny často disponují funkcí pro kontrolu a čištění trysek, kterou byste měli pravidelně využívat. Sledujte hladinu inkoustu a vyměňujte cartridge včas, abyste zabránili poškození tiskové hlavy. Investujte do kvalitních inkoustových kazet a skladujte náhradní cartridge na suchém a chladném místě. Také je důležité dbát na to, aby byla tiskárna vždy vypnutá správným způsobem, tedy pomocí tlačítka nebo softwaru, aby se zajistilo správné uložení tiskových hlav a minimalizovalo riziko zaschnutí inkoustu.

Péče o laserovou tiskárnu

Laserové tiskárny sice nejsou náchylné na vysychání inkoustu, protože používají tonerový prášek, ale i tak vyžadují pravidelnou údržbu. Používání kvalitních tonerů je nezbytné pro zajištění dlouhé životnosti tiskárny a vysoké kvality tisku. Při výměně toneru nezapomeňte čas od času očistit vnitřní části tiskárny suchým hadříkem nebo štětečkem. Tento úkon pomáhá předcházet hromadění prachu a zbytků toneru, které by mohly ovlivnit výkon tiskárny. Při manipulaci s tonerem buďte opatrní a nedotýkejte se obrazového válce ani dalších citlivých částí. Dotykem byste mohli způsobit trvalé poškození těchto součástí. Sledujte software tiskárny a pravidelně provádějte doporučené údržbové úkony, které mohou zahrnovat aktualizace firmwaru a provádění diagnostických testů, aby se zajistilo, že tiskárna funguje správně.

Pravidelná údržba tiskárny je klíčem k prodloužení její životnosti a zajištění kvalitního tisku. Investujte do kvalitních tonerů, cartridgových náplní a papíru, umístěte tiskárnu na vhodné místo a věnujte jí pravidelnou péči. Pravidelnou péčí a správným používáním se vyhnete mnoha běžným problémům, které by mohly ovlivnit výkon a funkčnost vaší tiskárny, a tím si zajistíte spolehlivý a kvalitní tisk po dlouhou dobu. Širokou nabídku kvalitních náplní do tiskáren za skvělou cenu naleznete na našem e-shopu a v případě jakýchkoliv dotazů ohledně vašich tiskových potřeb nás neváhejte kontaktovat.

Nejprodávanější značky

loga

Originální tonery a náplně do tiskáren seženeš nejlíp na levny-toner.cz

V naší nabídce hrdě vynikají tonery BELEN, na jejichž vývoji se aktivně podílíme a zároveň jsme jejich hrdým výhradním distributorem. Značka BELEN představuje cenově výhodnou alternativu k originálním tonerům, aniž byste museli dělat kompromisy v kvalitě tisku.

Díky zaměření na zákaznický servis a rychlé doručení je Levny-toner.cz oblíbenou volbou pro domácnosti, kanceláře a firmy po celé České republice.

logo levny-toner.cz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adi piscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.

Odborné poradenství

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat:

ikonka telefon+420 775 566 065

Po - Pá (8:00 - 18:00)
info@levny-toner-cz