Tonery, inkousty, náplně, cartridge a kvalitní servis to je levny-toner.cz

Jsme tady pro Vás:
+420 775 566 065
(Po-Pá, 8-16 hod.)

Vybrat si správnou tiskárnu není jednoduchý úkol. Správná volba však může vést jak k lepšímu výkonu, tak i k úsporám, a proto je tomuto tématu důležité věnovat pozornost. Hlavním bodem pro rozhodnutí o typu tiskárny je především účel, pro který chcete tiskárnu využívat. Nejvyužívanějšími typy tiskáren jsou inkoustové a laserové tiskárny. Rozlišují se od sebe především tiskovou technologií, kvalitou a rychlostí tisku, náklady a údržbou. Jak si tedy v těchto rozdílech vedou inkoustová vs. laserová tiskárna a která z nich je lepší volbou právě pro vás?

Prvním zmíněným rozdílem je technologie. Inkoustové tiskárny pracují na principu speciální tiskové hlavy, která vystřikuje z mikroskopických trysek inkoust na papír a na svůj provoz využívají náplně, kterým se říká inkoustové cartridge. Laserové tiskárny fungují o něco složitějším způsobem, a tisk probíhá pomocí vodivého válce, který osvítí papír a změní jeho elektrický náboj v místech, kde má proběhnout tisk. Na takto nabitá místa se následně přichytí prášková náplň laserové tiskárny neboli toner.

Inkoustové tiskárny svou technologií obvykle poskytují lepší výsledky při tisků fotografií a grafik s jemnými detaily, avšak jejich tiskový proces bývá o něco pomalejší. Laserové tiskárny jsou oproti tomu mnohem rychlejší, což z nich činí výhodnější variantu pro tisk velkých objemů textů a stránek. V kvalitě tisku jemných detailů grafik však nemusí dosahovat takových výsledků jako tiskárny inkoustové.

Co se týče ceny údržby, u inkoustových tiskáren bývá obvykle pořizovací cena nižší, ale náklady na inkoustové cartridge mohou být pro kvalitnější detaily vyšší, zejména při zvýšeném objemu tisku. Laserové tiskárny mívají pořizovací cenu o něco vyšší, ale jejich náklady na tisk jedné stránky jsou obvykle pro jejich efektivitu a dlouhou životnost tonerů obecně nižší.

Volba ideální tiskárny tedy závisí zejména na vašich preferencích a povaze dokumentů, které hodláte tisknout. Inkoustové tiskárny jsou vhodné pro uživatele, kteří tisknou zejména fotografie, grafiky nebo dokumenty a vyšší kvalita a rozmanitost barev pro ně mají větší váhu, než rychlost a objem tisku. Pro kanceláře a domácnosti, kde je potřeba tisknout velké objemy stránek a textu rychle a efektivně jsou vhodnější volbou laserové tiskárny.

Ať už se při výběru tiskárny rozhodnete jakkoliv, a hledáte kvalitní levné tonery nebo inkoustové cartridge, náš e-shop www.levny-toner.cz je tou správnou adresou. Vyberte si z našeho bohatého sortimentu náplní a tonerů online a zjistěte, proč jsme pro mnohé první volbou v oblasti tiskových řešení.

Nejprodávanější značky

loga

Originální tonery a náplně do tiskáren seženeš nejlíp na levny-toner.cz

V naší nabídce hrdě vynikají tonery BELEN, na jejichž vývoji se aktivně podílíme a zároveň jsme jejich hrdým výhradním distributorem. Značka BELEN představuje cenově výhodnou alternativu k originálním tonerům, aniž byste museli dělat kompromisy v kvalitě tisku.

Díky zaměření na zákaznický servis a rychlé doručení je Levny-toner.cz oblíbenou volbou pro domácnosti, kanceláře a firmy po celé České republice.

logo levny-toner.cz

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adi piscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco.

Odborné poradenství

Potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se zeptat:

ikonka telefon+420 775 566 065

Po - Pá (8:00 - 18:00)
info@levny-toner-cz